×
Strona Głowna
O Muzeum
Edukacja Wycieczki
Wydarzenia Aktualności
Publikacje
Sklep Online
Prasa
Wizyta
Akcja Renowacja !
Wystawa Projektantki
Menu

 

Neon ,,Miło Cię widzieć” na Moście Gdańskim nowym symbolem Warszawy

 

Miło Cię Widzieć to prosty, ale jednocześnie pozytywny komunikat umieszczony na Moście Gdańskim. Znany każdemu, kto lubi spędzać czas nad Wisłą. Zdobiący stolicę neon stał się nowym symbolem miasta. Jest on widoczny z Bulwarów Wiślanych i Podzamcza, patrząc od strony Starego Miasta.

Warszawa jest pełna kontrastów. Nowoczesna, ale też przepełniona niezwykłymi historiami, kryjącymi się w każdym zakątku miasta. Nie sposób przypisać temu miejscu jeden symbol. Neon ,,Miło Cię Widzieć" autorstwa Mariusza Lewczyka, zwyciężył w konkursie organizowanym przez RWE oraz Muzeum Neonów. W założeniu miał być zupełnie nową wizytówką Warszawy. Pozytywnym przekazem, ukazującym to, że Warszawa jest miastem przyjaznym i otwartym, w którym zawsze jest się mile widzianym.

,,Miło Cię Widzieć"  wpisało się w krajobraz współczesnej Warszawy. Stolica jest kojarzona nie tylko z legendarną Syrenką. I chociaż symbole nie rodzą się z dnia na dzień, to neon ,,Miło Cię widzieć" powoli staje się jednym z nich. Most Gdański nie jest przypadkowym miejscem. Neon został umieszczony w miejscu chętnie odwiedzanym przez mieszkańców. Zdobi bulwary nad Wisłą, ale nie wyróżnia żadnej ze stron miasta. Przybliża dwa brzegi, jednoczy warszawiaków i zachęca do spędzania czasu nie tylko po lewej stronie Wisły. 

Read more here: cojestgrane24.wyborcza.pl