×
Strona Główna
O Muzeum
Edukacja Wycieczki
Wydarzenia Aktualnosci
Publikacje
Sklep Online
Prasa
Wizyta
Wesprzyj działalność Muzeum
Menu

 

O MUZEUM

Celem Muzeum Neonów jest dokumentacja oraz ochrona powojennych reklam świetlnych – neonów. Począwszy od roku 2005 nasza instytucja angażuje się w działania związane z badaniem i odnawianiem starych neonów, będących wspomnieniem po szeroko zakrojonych projektach wielkiej neonizacji, prowadzonych w krajach Bloku Wschodniego. Przyczyniliśmy się do swoistej nowej mody na neony w Polsce, czego najlepszym przykładem jest otwarcie pierwszego w Polsce i jednego z nielicznych na świecie muzeów poświęconych starym reklamom świetlnym.

Stała kolekcja muzeum składa się z ok. stu starych neonów i innych instalacji reklamowych, które nierzadko zostały zaprojektowane przez wybitnych artystów i grafików, będących też twórcami znanej na świecie tzw. Polskiej Szkoły Plakatu. W naszym muzeum mają Państwo unikalną możliwość przyjrzenia się neonom z bliska, a także docenienia kunsztu twórców i rzemieślników tej często zapominanej formy sztuki.

Muzeum nie zajmuje się jednak jedynie gromadzeniem neonów, które nie mogą wisieć w swoich oryginalnych lokalizacjach. Zainicjowaliśmy kampanię, której celem jest ochrona starych reklam neonowych w miejskiej scenerii w ramach projektu „Akcja Renowacja!”.

Placówka jest instytucją prywatną, która nie jest utrzymywana ze środków publicznych. Działalność muzeum i realizacja jego misji, a także projektów związanych z odnawianiem neonów są finansowane przez naszych gości i sympatyków.

Muzeum Neonów jest otwarte 7 dni w tygodniu. Udostępniamy je zarówno indywidualnym zwiedzającym, jak i większym grupom. Organizujemy też wydarzenia specjalne, lekcej edukacyjne, pokazy filmowe czy wycieczki z przewodnikiem. Możliwe jest też zwiedzanie zbiorów po godzinach otwarcia pod warunkiem wcześniejszej rezerwacji i dokonaniu dodatkowej opłaty.

Zapraszamy Was do odwiedzenia naszego nietypowego i wyjątkowego Muzeum ! 

Kontakt: info@neonmuzeum.org

FOTO GALERIA

 

Jeśli mają Państwo informacje o neonach, które możemy pozyskać  i uratować lub w przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt. 

Dyrektorzy (Biuro godz. 09.00-18.00):
Ilona Karwinska i David Hill
info@neonmuzeum.org
telefon: 665-711-635

Media (Tylko kontakty prasowe):
Witold Urbanowicz
info@neonmuzeum.org
telefon: 601-301-103

 

Dyrektorzy Muzeum Neonów

David S. Hill i Ilona Karwinska