×
Strona Główna
O Muzeum
Edukacja Wycieczki
Wydarzenia Aktualnosci
Publikacje
Sklep Online
Prasa
Wizyta
Wesprzyj działalność Muzeum
Menu

 

76. Rocznica Powstania Warszawskiego

Szanowni Państwo,

zbliża się 76. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Warszawiacy nie wyobrażają sobie początku sierpnia bez złożenia hołdu bohaterom Powstania i uczczenia pamięci poległych i zamordowanych podczas tego wielkiego zrywu.

Powstanie Warszawskie to jedno z najważniejszych wydarzeń w historii Polski - przyczyniło się do ukształtowania dzisiejszej tożsamości nie tylko Warszawy, ale i całego naszego kraju. Mimo różnych ocen decyzji przywódców Podziemia i bilansu Powstania, Polaków łączy mit samych powstańców.

Co roku Warszawa dba o to, by w uroczysty sposób przypomnieć o poświęceniu swoich mieszkańców w 1944 r. i oddać cześć poległym i zamordowanym. Tak będzie i teraz, podczas obchodów 76. rocznicy wybuchu Powstania. Jednak w tym roku z powodu pandemii koronawirusa działamy, nie tylko w tym względzie, w szczególnie trudnych warunkach.

Z powodu obostrzeń epidemicznych i z uwagi na troskę o bezpieczeństwo naszych gości i mieszkańców, jesteśmy zmuszeni ograniczyć zakres tegorocznych uroczystości. Ich część odbędzie się w tradycyjnej formie, a w większości będzie można uczestniczyć za pośrednictwem mediów i internetu.

Serdecznie zachęcam Państwa do zapoznania się z programem obchodów, śledzenia ich i wspólnego przeżycia tej rocznicy wraz z mieszkańcami Warszawy.

Rafał Trzaskowski
Prezydent m.st. Warszawy